Dávkování tekutých produktů, fasádních barev

Na dávkování tekutých produktů, malířských barev, fasádních barev, olejů a podobných vám nabízíme přesné dávkovací zařízení.

Dávkovací systém se skládá z těchto částí:

  • Dávkovací čerpadlo (hadicové, zubové čerpadlo, nebo jiné, podle dávkovaného produktu) včetně dávkovací hubice a přírub pro připojení

  • Systém měření otáček s vyhodnocovacím zařízením a frekvenčním měničem

  • Váhový můstek s PLC

  • Kompletní elektroinstalace s řídícím a vyhodnocovacím systémem

Například dávkování hustých produktů typu malířské a fasádní barvy. Základem této technologie je dávkovací čerpadlo, které zajišťuje provozní spolehlivost a snadnou, jednoduchou čistitelnost. Další nezanedbatelnou výhodou je bezúdržbový provoz čerpadla, nízká energetická náročnost na provoz a vhodnost právě na čerpání a dávkování vysoce vyskozních kapalin.

Váhový můstek je o váživosti podle dávkovaných hmotností, jeho součástí je programovatelný PLC displej a frekvenční měnič. Hmotnost dávkované kapaliny je definována tedy váhou, je zde zcela odstraněn lidský faktor a dávka bude vždy stejná, přesná. Dá se naprogramovat, že pokud nedojde k dosažení požadované hmotnosti do určité doby, čerpadlo se zastaví a akustický, nebo světelný alarm upozorní na tento strav obsluhu. Dávkování jednotlivých barev a jejich hmotností lze uložit do paměti stroje a při přechodu jednoduše pouze vyvolat a dávkovat (odpadá odvažování a hledání konkrétních parametrů dávkování obsluhou...).

Váhový můstek je doplněn o specielní válečkovou nástavbu, která umožňuje obsluze jednoduchý přesun plného kýble z prostoru plnění na pás uzavíracího dopravníku. Celý dávkovací systém včetně nerezové elektrické skříně je uložen v samostatném nerezovém stojanu.

Dávkovací systém dávkování hustých produktů Dávkovací a uzavírací linka Dávkovací a uzavírací linka v provozu Dávkovací systém Dávkování malířských barev

GPS Global Pack Service – Individuální řešení vašich potřeb 

Navštivte též naší divizi Balicí stroje na www.stroje-vlasim.cz
Kontakt: office@gpservice.cz, tel. +420 317 847 216 | Webmaster: radek.simko@gmail.com
Administrace